Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Przewody hamulcowe sztywne sklep internetowy
- wybierz Przewody hamulcowe sztywne do swojego samochodu

Do łączenia poszczególnych elementów hydraulicznego systemu hamulcowego w jedną, spójnie działającą całość, używa się dwóch wersji przewodów hamulcowych. Jedną z nich są przewody hamulcowe sztywne. Tego typu przewody wykonane są z odpornego na korozję metalu tj. mosiądz, miedź lub w tańszej wersji stal ocynkowana i ich zadaniem jest rozprowadzenie czynnika hydraulicznego, jakim jest płyn hamulcowy, z pompy hamulcowej do przewodów elastycznych i elementów wykonawczych układu hamulcowego tj. cylinderki hamulcowe lub zaciski. Przewody hamulcowe sztywne rzadko ulegają uszkodzeniu, jeśli jednak auto uczestniczyło w kolizji lub wypadku drogowym warto sprawdzić, czy nie doszło do ich uszkodzenia. Wśród produktów oferowanych przez nasz sklep motoryzacyjny znajdziesz wiele wersji tego typu przewodów. Jeśli podasz markę i model auta, system przedstawi listę pasujących do niego produktów, takich właśnie jak sztywne przewody hamulcowe.

Przewody sztywne doprowadzaja płyn hamulcowy do tłoków roboczych z pompy hamucowej. Montowane są w pojazdach, głównie w słabo dostępnych miejscach (pod bakiem i zawieszeniem pojazdu), dlatego ich montaż jest dość utrudniony.

przewody miedziane w ofercie autocraft24.pl

Objawy uszkodzenia przewodów

Objawami uszkodzenia przewodu hamulcowego może być wyraźnie miększy pedał hamulca, a co za tym idzie wydłużająca się droga hamowania. Przewody sztywne narażone są na korozje, dlatego przy wymianie przewodów nie możemy wymienić tylko kawałka który jest złym stanie, ponieważ w niedługim czasie kawałek dalej może dojść do tego samego problemu. Warto więc pomyśleć o wymianie wszystkich przewodów sztywnych, przy ich wymianie należy również wymienić elastyczne przewody.

Naprawa

Wymianę przewodów najlepiej zlecić serwisowi, który dorobi przewody wg tych zamontowanych i zamontuje je bezpiecznie i odpowiednio. Jednak gdy chcemy pokusić się o własną wymianę przewodów, dostępne są bowiem gotowe zarobione przewody, które wystarczy zamontować do auta. Naprawy tymczasowe w tym układzie odbiją się dużą czkawką na bezpiecznej jeździe pojazdem, wszelkie przejściówki, naprawy taśmą są niedopuszczalne. Przy gwałtownym hamowaniu ciśnienie w układzie dochodzi do nawet 100 barów, więc zmęczony przewód może nie wytrzymać takiego ciśnienia. Przy wymianie przewodów, warto zalać go świeżym płynem hamulcowym.

W Naszym sklepie dostaniesz przewody sztywne odpowiednie do Twojego samochodu, a Nasi doradcy pomogą w doborze odpowiednich przewodów.