Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Przewody hamulcowe elastyczne sklep internetowy
- wybierz Przewody hamulcowe elastyczne do swojego samochodu

Przewody hamulcowe to integralna część każdego hydraulicznego układu hamulcowego. Jeśli Twoje auto bazuje na tego typu układzie hamulcowym, co jest najbardziej prawdopodobne, za bezpieczeństwo i sprawność hamowania w dużym stopniu odpowiadają zainstalowanie w nim przewody hamulcowe elastyczne. Gdy przewody hamulcowe ulegną rozszczelnieniu, automatycznie spadnie ciśnienie wewnątrz układu hamulcowego i pojazd zacznie wolniej hamować, co oczywiście jest sytuacją skrajnie niebezpieczną. Jeśli zatem zauważysz niewielki wyciek płynu hamulcowego, pierwsze o czym warto pomyśleć i co prawdopodobnie trzeba będzie wymienić to właśnie przewody hamulcowe elastyczne. Wykonane z gumy przewody, choć wzmocnione specjalną metalową plecionką, z uwagi na funkcje jaką wykonują (łączą ze sobą ruchome elementy hydraulicznego systemu hamulcowego), w szczególny sposób narażone są na uszkodzenia i pęknięcia. Dlatego co pewien czas warto wymienić je na nowe.

Przewody hamulcowe elastyczne to bardzo ważne elementy układu hamulcowego. Stosowane są one by mogły pracować zgodnie z ruchem zawieszenia i jednocześnie są odporne na ciśnienie płynu oraz temperaturę.

Elastyczne przewody hamulcowe w Autocraft24.pl

Żywotność przewodów hamulcowych.

Przewody elastyczne wykonane są z węża gumowego w oplocie ze sznura syntetycznego. Ich trwałość zależna jest od stylu jazdy, a także od warunków w jakich użytkowany jest samochód. Samochody ciężkie i hamujące z wysokich prędkości bardzo obciążają przewody elastyczne, natomiast w samochodach terenowych łatwo uszkodzić przewód gumowy zahaczając nim o gałęzie czy kamienie. Producenci przewidują czas użytkowania takich przewodów na 3-4 lata, choć można przejechać bez problemu i dłużej. Warto jednak pamiętać, że guma się rozwarstwia, może wtedy dojść do rozszczelnienia i wycieku płynu.

Kiedy wymieniać przewody – Naszym zdaniem

Naszym zdaniem lepiej zawczasu pomyśleć o wymianie przewodów elastycznych, ponieważ przy niewielkim uszkodzeniu dojdzie do rozszczelnienia układu i dostania się do niego wilgoci. Dojdzie wtedy do zużycia płynu hamulcowego. Przewody należy wymieniać kompletami, mamy wtedy spokój, że nie dojdzie do ich awarii.

Jakie przewody wybrać?

Przewody możemy już kupić od 15zł do 50zł, choć za niektóre przewody możemy zapłacić więcej. Najlepiej kupować przewody producentów z wyższej półki, da Nam to długoletnią i bezawaryjną jazdę. W Naszym sklepie znajdziesz przewody wysokiej jakości w dobrych cenach, a Nasi doradcy doradzą odpowiednie do Twojego samochodu.