Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Okładzina hamulcowa sklep internetowy
- wybierz Okładzina hamulcowa do swojego samochodu

Układ hamulcowy składa się z wielu zależnych od siebie elementów. Jednym z nich są klocki hamulcowe, które w bezpośredni sposób odpowiadają za zatrzymanie pojazdu w momencie hamowania. Wówczas klocki hamulcowe zaciskają się na tarczy, co prowadzi do stopniowego zatrzymania pojazdu. Oczywiście skutkuje to powolnym ścieraniem powierzchni klocków, co jest naturalną konsekwencją pracy, jaką wykonują. Klocki hamulcowe to przykład klasycznego elementu eksploatacyjnego pojazdu, który ulega stopniowemu zużyciu, co wiąże się z koniecznością jego okresowej wymiany. W zależności od preferowanego przez kierowcę stylu jazdy oraz jakości samych klocków, okres ich przydatności do użycia może być różny. Klocki samochodowe zużywają się szybciej min. w ruchu miejskim, przy przeciążonym pojeździe, czy jeździe po pochyłościach. Jeśli zauważysz oznaki pogorszenia jakości hamowania, czy charakterystyczne piski przy hamowaniu, warto pomyśleć o tym, by jak najszybszej wymienić klocki samochodowe na nowe. Sprawny układ hamulcowy jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o bezpieczeństwie jazdy. Kupując dobre klocki hamulcowe możemy mieć pewność, że długo będą spełniać swoje zadanie.

Najlepsze klocki hamulcowe znajdziesz właśnie u nas. Dbaj o stan swoich hamulców i złóż zamówienie!

Klocki hamulcowe do samochodu są bardzo ważnym elementem jego układu hamulcowego, częścią hamulca tarczowego. Wszystkie klocki hamulcowe są zbudowane z płytki nośnej oraz okładziny ciernej, umieszczone w jarzmach zacisków są hydraulicznie uruchamiane i umożliwiają zatrzymanie pojazdu.

Choć klocki hamulcowe samochodowe nie należą do elementów skomplikowanych, pełniona przez nie rola jest bardzo ważna i w krytycznej sytuacji może zależeć od nich bardzo dużo. Z całą pewnością nie warto więc na nich oszczędzać, zwłaszcza w pojazdach o większej masie, mocy i poruszających się z dużymi szybkościami. Dostarczający dobre klocki hamulcowe sklep internetowy AutoCraft24.pl zadbał jednak o to, by w parze z wysoką jakością szła możliwie atrakcyjna cena. Nasz szeroki asortyment obejmuje klocki do hamulców tarczowych do wszystkich modeli użytkowanych na naszych drogach samochodów. Przy wymianie należy pamiętać o tym, że nawet najlepsze klocki hamulcowe muszą dopasować się do zużytych w pewnym stopniu tarcz, toteż przez pewien czas niezbędna jest wzmożona ostrożność. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami przygotowanej przez nas oferty i składania zamówień.