Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Cylinderek hamulcowy koła sklep internetowy
- wybierz Cylinderek hamulcowy koła do swojego samochodu

Bębnowe hamulce składają się z kilku kluczowych elementów: hamulca bębnowego, szczęk hamulcowych, rozpieracza szczęk i sprężyny rozpierającej. Mniejszą częścią całego systemu są cylinderki hamulcowe, które odpowiadają za docisk szczęk hamulcowych do powierzchni bębna. Jeśli cylinderki hamulcowe nie działają w prawidłowy sposób, proces hamowania zostanie zaburzone, co może objawiać się dłuższa drogą hamowania lub ślizganiem i zarzucaniem samochodu na jedną lub drugą stronę. Na szczęście ten element techniczny pojazdów nie jest szczególnie drogi, a jego wymiana należy do stosunkowo łatwych. Korzystając z pomocy naszego sklepu możesz zaopatrzyć się w fabrycznie nowe cylinderki hamulcowe pasujące do wielu różnych marek i modeli pojazdów osobowych wyposażonych w bębnowy układ hamulcowy, który najczęściej zlokalizowany jest na tylnej osi samochodu.

Cylinderki hamulcowe są najważniejszym elementem bębnowego układu hamulcowego, dzięki nim po naciśnięciu pedału hamulca następuje doscik szczęk do bębna. W przypadku niesprawnego działania bębnowego układu hamulcowego zazwyczaj diagnostykę rozpoczyna się od sprawdzenia jakości i szczelności cylinderków hamulocwych. Co prawda era bębnów hamulocwych już przeminęła, ale w dalszym ciągu są one montowane na tylnej osi małych lub tanich samochodów, no i oczywiście występują w samochodach starszej generacji.

cylinderki hamulcowe w autocraft24.pl

Kiedy wymieniac cylinderki hamulcowe.

Uszkodzenie cylinderków hamulcowych zazwyczaj następuje po określonym okresie eksploatacji lub podczas nieprawdiłowego montażu szczęk hamulowych, czasem zdarza się że razem z cylinderkiem hamulcowym uszkodzeniu ulegają również inne elementy układu hamownia.

Wymiana cylinderków.

Wymiana cylinderków hamulcowych nie należy do trudnych napraw i tak naprawdę każda osoba z odrobiną chęci i wiedzy powinna sobie z nią poradzić. Kluczowy jest oczywiście wybór odpowiednich cylinderków w czym z całą pewnością pomoże Państwu nasza wyszukiwarka, która po wybraniu producenta, modelu i silinka auta wskaże cylinderki hamulcowe pasujące do wybranego samochodu. Należy pamiętać, że po wymianie cylinderków hamulcowych konieczne będzie odpowietrzenia układu hamownia