Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Pompa hamulcowa sklep internetowy
- wybierz Pompa hamulcowa do swojego samochodu

Kluczowym elementem każdego hydraulicznego układu hamulcowego jest pompa hamulcowa, która przewodami tłoczy płyn hamulcowy do hamulców. Urządzenie tego typu odpowiada za sprawność działania układu hamulcowego w pojazdach osobowych niemal każdego typu. Gdy pompa hamulcowa zawiedzie, niemożliwe staje się wytworzenie odpowiedniego ciśnienia hydraulicznego, a tym samym dociśnięcie klocków hamulcowych do tarczy lub szczęk hamulcowych do bębna. W konsekwencji samochód nie może zahamować, co grozi kolizją lub znacznie poważniejszym w skutkach wypadkiem drogowym. Jeśli musisz naprawić ten element swojego pojazdu, nie warto na nim oszczędzać. Dzięki pomocy naszego sklepu bez trudu odnajdziesz taki model pompy hamulcowej, który będzie pasował do konkretnej marki i konkretnego modelu auta. Korzystając z naszego systemu wyszukiwania, trudno o pomyłkę.

W samochodach wyposażonych w hydrauliczny system hamulcowy do uruchamiania i sterowanie hamulcami potrzebne jest wiele elementów. Jednym z głównych jest pompa hamulcowa, która popycha płyn hamulcowy do przewodów hamulcowych i dalej do zacisków hamulcowych.

Pompy hamulcowe w autocraft24.pl

Do czego służy pompa hamulcowa? 

Pompa hamulcowa służy do wytworzenia ciśnienia w układzie. Przy każdym naciśnięciu pedału hamulca pompa jest uruchamiana i podciśnieniem przekazuje płyn hamulcowy do cylinderków, które to wywierają siłę na elementy cierne (klocki, szczęki). Obecnie stosowane pompy hamulcowe są przeznaczone do układów wyposażonych w układ ABS-u, przy takich pompach trzeba zwrócić uwagę by nie doprowadzić do niej powietrza, ponieważ wtedy dojdzie do jej trwałego uszkodzenia.

Awarie pompy hamulcowej

Gdy dojdzie do uszkodzenia pompy hamulcowej jazda samochodem jest bardzo niebezpieczna, ponieważ utrata ciśnienia w układzie hamulcowym wydłuża drogę hamowania bądź uniemożliwia zatrzymanie pojazdu. Dlatego w takiej sytuacji lepiej wezwać pomoc drogową, która pojazd bezpiecznie doprowadzi do warsztatu.

Jaką pompę hamulcową wybrać?

Dobór odpowiedniej pompy hamulcowej do samochodu to bezpieczeństwo i długoletnie użytkowanie. W Naszym sklepie znajdziesz odpowiednią pompę hamulcową do swojego pojazdu, a Nasi doradcy chętnie pomogą w doborze odpowiedniej części.