Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. « Wróc do  Poradnik
  2. Kilka praktycznych porad dotyczących eksploatacji filtrów paliwa. Dzięki nim zaoszczędzisz konkretne pieniądze
Dominika Pyć, 18.11.2019 07:43:59

Kilka praktycznych porad dotyczących eksploatacji filtrów paliwa. Dzięki nim zaoszczędzisz konkretne pieniądze

Odpowiednie użytkowanie samochodu może pozytywnie wpłynąć na koszty – zarówno serwisowania, jak też codziennej jazdy. Filtr paliwa chroni silnik oraz cały podzespoły wtryskowe przed uszkodzeniami, które mogłyby powstać po przedostaniu się różnych zanieczyszczeń do układu zasilania jednostki napędowej. Na łamach AutoCraft24.pl zaprezentujemy garść pożytecznych wskazówek, aby nasze części służyły Ci dobrze i jak najdłużej. Stosuj się, bo zwyczajnie warto!

Przebieg to nie wszystko. O momencie wymiany filtra paliwa decydują również inne czynniki

Regularna zamiana tak wrażliwych podzespołów eksploatacyjnych pozwala utrzymać pojazd w optymalnym stanie technicznym. Pytanie, jakie zapewne zadaje sobie wielu kierowców, dotyczy częstotliwości wymiany takich części samochodowych. Jeśli chodzi o filtr paliwa, to w głównej mierze decydują przebyte kilometry... oraz pora roku. W kwestii przebiegu najważniejsze są zalecenia producenta. W asortymencie AutoCraft24.pl posiadamy zarówno filtry zachowujące pełną sprawność przez 30 tysięcy kilometrów, jak i części do samochodów z Japonii, wytrzymujące nawet przejechanie 120 000 km. Naturalnie marka, model auta, styl jazdy oraz jakość wlewanego paliwa wywierają realny wpływ na efektywność całego układu. Dobrą praktyką – w przypadku silników dieslowskich wręcz koniecznością – jest wymiana filtru paliwa co najmniej raz w roku, tuż przed sezonem zimowym. To z uwagi na gromadzącą się wodę, która może zamarzać i wydatnie przyczyniać się do poważnych uszkodzeń silnika.

Nowy filtr paliwa z powodzeniem założysz samodzielnie... jeśli tylko znasz jego lokalizację

Kierowcy szukający wszelkich możliwych oszczędności na eksploatacji swoich dwuśladów chętnie podejmują się różnych napraw na własną rękę. Tym bardziej, że zamiana filtra nie nastręcza większych trudności komuś, kto ma pewne zdolności manualne i zestaw odpowiednich narzędzi. Znacznie większym problemem okazuje się umiejscowienie części – zwykle znajdują się na w pobliżu zbiornika paliwa lub przy ściance w komorze silnika. Nie należą one do łatwo dostępnych, jednak da się do nich sięgnąć. Są jednak i takie samochody, w których filtry znajdują się wewnątrz zbiornika. Wtedy dostanie się do filtra wymaga znacznie więcej wysiłku, a także kompletu specjalistycznych kluczy. Czy warto takie kupować? Na to pytanie każdy musi już sobie odpowiedzieć sam. Jedno jest pewne: podzespoły wysokiej jakości oraz użyteczne narzędzia kupisz w atrakcyjnej cenie w sklepie AutoCraft24.pl! Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym asortymentem i regularnych odwiedzin – systematycznie włączamy do naszej oferty nowe produkty.