Jesteś tutaj:
  1. « Wróc do  Popularni Dostawcy
  2. Kayaba - światowy lider produkcji amortyzatorów
, 04.07.2019 13:01:25

Kayaba - światowy lider produkcji amortyzatorów

części samochodowe Kyb

Kayaba Corporation (KYB) to największy na świecie producent amortyzatorów dla przemysłu motoryzacyjnego. Założycielem tej powstałej w 1919 roku firmy jest Shiro Kayaba. Początkowo produkcja  zawierała amortyzatory hydrauliczne oraz elementy służące do wyposażenia armii japońskiej. W trakcie II Wojny Światowej powstała fabryka w Gifu (Japonia), która jest obecnie największą fabryką amortyzatorów na całym świecie.  

Wraz z rozwojem japońskiej motoryzacji wzrosło zapotrzebowanie na wyroby KYB, a  rozbudowywane przez lata zaplecze technologiczne firmy umożliwia produkcję ponad 4 mln. sztuk amortyzatorów miesięcznie. Wysoka jakość i precyzja wykonania produktów tej marki zyskała ogromną popularność na rynkach światowych. Prężny rozwój umożliwił debiut na Tokijskiej Giełdzie Papierów wartościowych już w 1959 roku. W 1983 roku uruchomiono produkcję w Hiszpanii, w 1989 roku w Niemczech, a w 2002 roku w Chinach.

Amortyzatory firmy KYB trafiają na pierwszy montaż do wielu modeli japońskich producentów samochodów min. do Toyoty, Mitsubishi i Daihatsu. Szeroki asortyment produktów umożliwia dopasowanie niezbędnych części do wielu modeli pojazdów produkcji azjatyckiej, europejskiej i amerykańskiej.

Firma KYB jest znana przede wszystkim z produkcji doskonałych amortyzatorów ale Kayaba zajmuje się również produkcją pozostałych elementów zawieszenia np. sprężyn zawieszenia czy zestawów montażowych. Amortyzatory KYB produkowane na rynek części zamiennych posiadają takie same normy i jakość jak te przeznaczone na tzw. "pierwszy montaż" - jest to jakość której możesz zaufać!

Jeśli chcesz kupić produkty tego sprawdzonego producenta zachęcamy do ich zakupu w naszym sklepie internetowym. Katalog producenta pomoże Ci wyszukać nr referencyjny poszukiwanego produktu Kayaba, wpisz znaleziony  nr w oknie “szukaj” , lub znajdź odpowiednią referencję w wynikach wyszukiwania po kategoriach części samochodowych w naszej wyszukiwarce.