Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Oleje

Oleje

Olej silnikowy ma do spełnienia szereg funkcji. Przede wszystkim smaruje pracujące elementy silnika. Poza tym jednak bierze udział w chłodzeniu jednostki napędowej, a także zbiera wszystkie powstające podczas jej pracy zanieczyszczenia, na które nowoczesne konstrukcje są coraz bardziej wrażliwe. Praktyka pokazuje, że oleje silnikowe typu long life to nieporozumienie. Regularnie wymieniane oleje samochodowe to jeden z najważniejszych warunków, jakich spełnienie pozwala oczekiwać długiej żywotności silnika w użytkowanym pojeździe. Należy z dużą ostrożnością podchodzić do zapewnień producentów samochodów twierdzących, że w proponowanych przez nich modelach nowy olej do silnika można wlewać rzadziej.

W przypadku samochodu użytkowanego z umiarkowaną intensywnością olej silnikowy powinien być zmieniany co 20 tys. kilometrów. Interwał ten warto zmniejszyć do 15 tys, jeśli chodzi o pojazd pracujący wiele bądź w trudniejszych warunkach, a także gdy napędzający go silnik to nowoczesna, bardziej wysilona konstrukcja. W sklepie AutoCraft24.pl przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę, w której znaleźć można najlepsze oleje silnikowe. W dodatku cena każdego z nich jest korzystna, dzięki czemu dbałość o dobry stan techniczny użytkowanego pojazdu nie musi oznaczać wielkich kosztów.

Najlepsze oleje silnikowe kupisz w sklepie Autocraft24. Sprawdź naszą obszerną ofertę

Poza tym, by pamiętać o tym, że oleje samochodowe muszą być zmieniane odpowiednio często, należy właściwie je dobierać. Bardzo różnią się one bowiem swoimi właściwościami. Na opakowaniu każdego z olejów podane są oznaczenia określające jego parametry: klasę lepkości, przydatność w niskich temperaturach, a także wysokich. Nawet bardzo dobry olej silnikowy musi być dobrze dobrany – należy stosować się do zaleceń producenta konkretnego silnika. Z ostrożnością trzeba podchodzić do wszelkich porad, by zmieniać jego rodzaj np. wraz z przebiegiem. Każdorazowo musi to sprawdzić fachowiec.

Ceny oleju silnikowego na rynku są bardzo różne. Wybierając ofertę Autocraft24.pl można mieć pewność, że będzie to korzystny zakup. Prowadząc sklep z olejami silnikowymi dokładamy wszelkich starań, by dostępny w nim asortyment charakteryzowała korzystna relacja ceny do jakości. Oferowane przez nasz internetowy sklep oleje silnikowe to wyroby wysokiej klasy, które nie raz dowiodły swoich walorów. Spośród dostępnych na rynku olei silnikowych, wybraliśmy tylko te, które z czystym sumieniem możemy polecić naszym Klientom.