Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. « Wróc do  Popularni Dostawcy
  2. FILTRON producent filtrów samochodowych
, 08.04.2019 08:43:39

FILTRON producent filtrów samochodowych

Producent filtrów FILTRON

Firma FILTRON powstała w 1982 roku, jej siedziba mieści się w Gostyniu, niedaleko Leszna. Od samego początku firma stawiała na jakość swoich produktów. Właściciele firmy nastawili się na produkcję filtrów powietrza, paliwa oraz oleju do samochodów, motocykli oraz specjalistycznych maszyn. W 1997 roku powstaje spółka joint-venture pomiędzy WIX a Filtron i otwiera się nowa fabryka. W tym samym roku Wix-Filtron otrzymuje  certyfikat ISO 9001. Marka Filtron należy do międzynarodowego koncernu Affinia Group, który znany jest jako pionier produkcji i dystrybucji części motoryzacyjnych. Filtron nie spoczął na laurach, lecz dalej stawia na rozwój firmy i wprowadza nowe technologie, dokumentując to nowymi certyfikatami. Przez swoje lata pracy Filtron zaprojektował i wykonał 2700 różnych filtrów. Z produktów tej firmy korzystają takie koncerny jak Volkswagen, Ford, General Motors, Land Rover, Jaguar, Lotus, Aston Martin, Mercedes-Benz, Saab, Suzuki oraz Harley Davidson. Filtron postawił na jakość i wierne odwzorowywanie produktów na podstawie oryginalnych podzespołów, filtry są tanie i zdaniem wielu użytkowników przewyższają jakością i dokładnością wykonania filtry stosowane na pierwszy montaż przez producentów samochodów. Dzięki najnowocześniejszym laboratorium w Europie firma ciągle unowocześnia swoje produkty. Dynamiczny rozwój sprawił, że firma Filtron rozpoznawalna jest na całym świecie. Większość produktów eksportowana jest do Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Ameryki, Skandynawii, Irlandii, Norwegii, Szwajcarii oraz Czech.

W 2007 roku firma otworzyła nowa fabrykę produkcyjną na Ukrainie, a w 2010 roku firma uruchomiła dużą sieć magazynów i biur w Rosji.

Dnia 4 maja 2016 roku, firma Wix-Filtron została włączona do grupy MANN+HUMMELstając się jedną z największych na świecie firm działających w branży filtracji.

 

W ofercie naszego sklepu  internetowego znajduje się ogromny asortyment filtrów oleju, powietrza, paliwa i kabiny do wszystkich marek samochodów dostępnych na naszym rynku. Zapoznaj się z naszą konkurencyjną ofertą i ciesz się świetnymi filtrami w niskiej cenie.