Jesteś tutaj:
  1. « Wróc do  Popularni Dostawcy
  2. FAG producent łożysk dla motoryzacji
, 08.04.2019 08:45:31

FAG producent łożysk dla motoryzacji

FAG producent łożysk

Posiadająca ponad 100 lat tradycji marka FAG produkująca wysokiej jakości łożyska i piasty kół należy od 2001 do Schaeffler Gruppe, największej niemieckiej firmy rodzinnej. Ze swoimi trzema mocnymi liniami produktów - INA, LuK i FAG - Schaeffler posiada szeroką gamę produktów, które zawsze cechuje jakość i nowoczesne technologie. Obecnie Schaeffler Gruppe w 18 zakładach produkcyjnych na całym świecie zatrudnia  76 000 pracowników a roczne obroty grupy przekraczają 8.3 biliona Euro. Przedstawicielstwa koncernu znajdują się w przeszło 50 krajach całego świata, są to różnorodne centra rozwojowo-badawcze, biura konstrukcyjne, ośrodki szkoleniowe oraz miejscach produkcji.

Historia firmy FAG sięga 1883 roku kiedy to Friedrich Fischer, opracował młyn do szlifowania kulek i rozpoczął w ten sposób produkcję na wielką skalę. Dzięki temu wynalazkowi FAG stał się pionierem toczenia łożysk. Z czasem firma poszerzała swoją ofertę i od roku 2001 oferuje produkty do motoryzacji, przemysłu maszynowego, kosmonautyki oraz dla lotnictwa, stając się czołowym producentem w swojej branży.

Wśród produktów firmy FAG znajdziemy między innymi zestawy łożysk koła, przeznaczone na przednią lub tylną oś pojazdu, łożyska prowadzące i podtrzymujące wały i osie przy jak najmniejszym tarciu i zużyciu. A wysokie  wymagania stawiane przez producentów i rynek motoryzacyjny sprawiają, że FAG jest gwarancją niezawodności i trwałości produktów. Wszystkie łożyska FAG są bezobsługowe i zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi standardami.

Szeroka gama produktów firmy Fag w naszym sklepie sprawia, że każdy kierowca może wśród nich znaleźć coś dla swojego samochodu. Zaufaj sprawdzonym rozwiązaniom i wypróbuj łożyska  FAG zawsze w dobrej cenie!