Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. « Wróc do  Popularni Dostawcy
  2. Dayco lider w produkcji komponentów silnika
, 25.10.2019 11:35:53

Dayco lider w produkcji komponentów silnika

Dayco producent pasków napędowych

Firma Dayco została założona w 1905 roku przez amerykańskie przedsiębiorstwo Dayton Rubber Manufacturing. Pierwszymi wyrobami firmy były węże ogrodowe, trzy lata później do firmy dołączył John MacMillan, rozpoczął on produkcję swoich opon niewymagających powietrza czyli opon pneumatycznych.

Aktualnie głównym produktem firmy Dayco jest produkcja pasków wieloklinowych i zestawów paska rozrządu. Firma zajmuje się produkcją produktów na pierwszy montaż do takich samochodów jak BMW, Daimler i Toyota. Wartości jakimi kieruje się firma Dayco to; dotrzymywanie obietnic, dostarczanie produktów zawsze na czas i intensywne angażowanie się w obsługę klientów bez względu na przeszkody.

Od ponad 100 lat ludzie firmy Dayco uparcie przezwyciężają problemy, dzięki temu są coraz silniejsi, mądrzejsi i doświadczeni. Dla wygody klienta Dayco oznacza swoje zestawy odpowiednio; KTB oznacza zestaw sterowania rozrządem, KTB WP oznacza zestaw sterowania rozrządem z pompą wody oraz KPV, który służy do sterowania urządzeń pomocniczych. Pasek rozrządu posiada 2 oznaczenia: HSN oznacza strukturę odporną na temperatury do 130 °C i obciążenia wywołane drganiami. Drugie oznaczenie to HT struktura pokryta materiałem odpornym na ścieranie, pokryte są też tkaniną w kolorze białym, pokrywa ona zęby. Tkanina zwiększa odporność na zużycie boczne.

Aby dobrze dobrać pasek do swojego pojazdu warto skorzystać z katalogu producenta lub wybrać produkty Dayco z wyników wyszukiwania w naszym sklepie internetowym. Dayco to jakość której z pewnością możesz zaufać!