Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. « Wróc do  Popularni Dostawcy
  2. Continental producent pasków rozrządu i napędu
, 08.04.2019 08:41:20

Continental producent pasków rozrządu i napędu

continental

Niemiecka marka Continental powstała w Hanoverze w 1871 roku. Początkowo firma angażowała się w produkcję jednopłatowca, dostarczając materiały na jego pokrycie. W 1951 roku rozpoczęto produkcję pasów napędowych, a 4 lata później do produkcji wprowadzone zostały nowe opony bezdętkowe.

Dziś Continental znajduje się w czołówce producentów motoryzacyjnych, zajmuje się głównie produkcją opon oraz pasków transmisyjnych, w tym dostarcza zestawy rozrządu. Opony Continental to jedna z głównych wizytówek firmy kojarzonych z firmą, aktualnie firma dostarcza opony na pierwszy montaż do wielu aut, takich producentów jak np BMW, Ford, Porsche, GM czy Mercedes. Opony Continental w testach organizowanych przez czasopisma motoryzacyjne zajmują wysoką pozycję docenione zostały za niskie opory toczenia opon i dobre hamowania na mokrej nawierzchni.Obecnie produkowane są opony segmentu High Performance (HP) i Ultra High Performance (UHP), wykonane są z twardszej mieszanki gumowej mają też  wzmocnione ścianki boczne. Opony te dużo lepiej przenoszą moc auta na nawierzchnię, gwarantuje to pewność prowadzenia i stabilność pojazdu, głównie stosowane są w pojazdach sportowych, ale opony typu HP z powodzeniem znajdują miejsce w sedanach czy też hatchbackach. Popularne modele opon letnich to m.in. SportContact - zapewnia ona sportowe osiągi, PremiumContact, która jest wszechstronną oponą przeznaczoną do codziennej jazdy), EcoContact jej cechy to bezpieczna jazda i oszczędność. Zimowe opony to głównie model WinterContact, ale w ofercie znajduje się też opona IceContact wyposażona w kolce, zapewnia lepszą jazdę po oblodzonej drodze.

W skład firmy Continental wchodzi oddział ContiTech, który jest liderem w  produkcji części zamiennych z kauczuku oraz tworzyw sztucznych. Specjalizują się w produkcji pasków rozrządu, klinowych oraz kół pasowych. Conti dostarcza paski rozrządu i klinowe do samochodów wszystkich marek, we wszystkich wymiarach i szerokościach. Paski te cieszą się bezobsługową eksploatacją oraz bardzo dobrą jakością wykonania.

Osiągnij więcej dzięki elastycznej technologii ContiTech! Wybierz paski tego producenta w wynikach wyszukiwania naszego sklepu motoryzacyjnego. Jakości i konkurencyjna cena są gwarancja Twojego zadowolenia.