Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. « Wróc do  Poradnik
  2. Chemiczna regeneracja silnika, skrzyni biegów i wspomagania - Ceramizer
Dominika Pyć, 02.07.2020 10:26:16

Chemiczna regeneracja silnika, skrzyni biegów i wspomagania - Ceramizer

 Co to jest ceramizer?

Nowoczesny środek do regeneracji silników, skrzyń biegów, układu wspomagania hydraulicznego, uszlachetniacze do paliwa. Można je stosować nie tylko do samochód osobowych, środki te dostępne są do samochodów ciężarowych, ciągników, motocykli, skuterów oraz sprzętu ogrodowego. Poprawia on ciśnienie sprężania, kulturę pracy jednostki, dzięki temu możemy uniknąć kosztownego remontu silnika. Oczywiście ten preparat nie pomoże nam gdy pojazd posiada trwale uszkodzony silnik jak np. uszkodzony tłok czy pierścień. Remont to też duże ryzyko, z jednej strony wydajemy dużo pieniędzy, a z drugiej wszystko zależy od jakości i doświadczenia mechanika wykonującego naprawę.

 Jakie jest zadanie ceramizera?

Ceramizer ma za zadanie łączenie się z olejem silnikowym, a dokładnie po wlaniu produktu do korka wlewu oleju i przejechaniu kilkuset kilometrów preparat zaczyna działać i zaczyna wiązać się z elementami silnika odbudowując jego mikrouszkodzenia. Należy pamiętać że środek można stosować także do silników, które pracują poprawnie - pozwoli to uchronić silnik przed zużyciem. Cezamizer dzięki swojej molekularnej mocy chroni także silniki przed tzw. suchym startem, kiedy to odpalamy zimny silnik a olej nie jest na tyle rzadki by szybko dostać się w zakamarki silnika. Producent deklaruje także pracę silnika bez oleju, przeprowadzono już wiele testów które dowiodły skuteczną pracę silnika bez smarowania olejem. 

Silnik przed i po stosowaniu ceramizera

Zalecenia podczas stosowania ceramizera:

  1. W okresie w którym preparat zaczyna działać tj. do przebiegu 1500km należy powstrzymać się od wymieniania oleju.

  2. Można go mieszać z dowolnym olejem różnych producentów i gęstości.

  3. Silniki, które pobierają olej dawkę produktu należy zwiększyć dwukrotnie, a do silników z dużym przebiegiem zwiększyć dawkę o połowę.

  4. Ceramizer można stosować do każdego rodzaju zasilania paliwem od benzynowych, z instalacją gazową, diesla z pompowtryskiwaczami oraz z tradycyjnymi pompami wtryskowymi a także common-rail, z silnikami wyposażonymi w turbosprężarkę, katalizatorem oraz sondą lambda.

  5. Trwałość takiej warstwy szacowana jest na około 70.000 km.

 

 

Stosowanie takich produktów Naszym zdaniem jest opłacalne, ponieważ nawet gdy Nasz silnik jest w dobrej kondycji to stosowanie takiego środka przedłuży jego żywotność. Potwierdza to wiele testów, które dowiodły poprawę ciśnienia w cylindrach. Doprowadziło to obniżenia spalania paliwa, zużycia oleju silnikowego i poprawiło tym samym kulturę pracy silnika.

 

Nasza oferta produktów CERAMIZER.