Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. « Wróc do  Popularni Dostawcy
  2. Centra polski producent akumulatorów
UserName, 25.10.2019 11:40:55

Centra polski producent akumulatorów

Akumulatory CENTRA

Centra po raz pierwszy zaistniała na rynku w 1910 roku, gdy z inicjatywy berlińskiego przemysłowca polaka Andrzeja Kaczmarka, otwarto w Berlinie fabrykę baterii. Po odzyskaniu niepodległości fabryka została przeniesiona do Poznania w styczniu 1919 roku. Do roku 1925 przedsiębiorstwo nosiło nazwę "Pierwsza Poznańska Fabryka Elementów i Baterii". Od 1 czerwca 1925 roku produkty opuszczały fabrykę pod marką Centra. W 1994 roku podpisany został kontrakt na sprzedaż 75% jej akcji Zachodnioeuropejskiemu Zgrupowaniu Producentów Akumulatorów (CEAC) z siedzibą w Paryżu. W kolejnym roku CEAC został kupiony przez amerykański koncern EXIDE Corporation. 2008 roku spółka zmieniła nazwę na Exide Technologies S.A. W centrach badawczo-rozwojowych spółki powstają nowe przełomowe rozwiązania. Dzięki technologii Carbon Boost generacja akumulatorów AGM (ang. Absorbent Glass Mat) i EFB (ang. Enhanced Flooded Batteries), dedykowana pojazdom z systemem Start-Stop ładuje się 1,5 razy szybciej i jest dużo wydajniejsza.

Eksperymenty pozwoliły na opracowanie rozwiązań opartych na unikalnych dodatkach węglowych. Optymalizują one zdolność przyjmowania ładunku oraz czas ładowania akumulatora. Nowa grupa akumulatorów to do 30% więcej mocy rozruchowej i najbardziej zaawansowana konstrukcja na rynku akumulatorów tradycyjnych. Akumulatory z technologią Carbon Boost z powodzeniem można stosować w pojazdach miejskich gdzie musimy się często zatrzymywać. Akumulator Centra FUTURA dostarcza wysoko skoncentrowaną energię, dużą pojemność i wysoką moc rozruchową. Zastosowanie znajdują w pojazdach z mocnymi silnikami diesla lub benzyny, są odporne na ekstremalne temperatury. Centra Plus jest to racjonalny wybór. Swoje zastosowanie znajduje w większości samochodów osobowych ze standardowym wyposażeniem, jest odporna na umiarkowane temperatury. Centra Standard jednym z atutów tego produktu jest niska cena. Swoje zastosowanie znajduje w pojazdach miejskich z niewielką pojemnością silnika i jest odporna na umiarkowane temperatury.

Przeglądnij naszą ofertę akumulatorów Centra w przystępnych cenach. Wybierz swój model auta, akumulatory Centra pojawią się w wynikach wyszukiwania.