Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. « Wróc do  Popularni Dostawcy
  2. CASTROL producent olejów silnikowych
, 08.04.2019 08:39:48

CASTROL producent olejów silnikowych

Oleje Castrol

Castrol to jeden z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Firma została założona przez Charlesa "Cheers" Wakefielda w 1899 roku, nazwał ją CC Wakefield & CompanyW wieku 39 lat zrezygnował z pracy w Vacuum Oil, by otworzyć swoją własną firmę sprzedaży środków smarnych. Przekonał on do siebie ośmiu swoich kolegów z pracy, rozpoczęli najpierw pracę nad produkcją olejów do nowych silników, które wymagały odpowiedniego smarowania zarówno na zimnym, jak i na rozgrzanym silniku. W laboratorium zbadano, że dodanie rycyny (oleju roślinnego) do oleju silnikowego doskonale spełnia oba te warunki. Ten olej wprowadzono na rynek pod nazwą Castrol.

Firma, by dotrzeć do klientów zaczęła reklamować się i brać udział we wszelkiego rodzaju próbach sportowych i zawodach. Oferta została poszerzona o nowe produkty, specjalnie tworzone do konkretnych silników samochodów osobowych. W roku 1960 nazwa oleju była kojarzona bardziej z nazwą Castrol niż z nazwiskiem założyciela, dlatego nazwa firmy została zmieniona z CC Wakefield & Company na Castrol Ltd. i obowiązuje ona do dnia dzisiejszego. Sześć lat później Castrol stał się własnością firmy The Burmah Oil Company. Wielkim sukcesem dla firmy było zamówienie środków smarnych dla największego na świecie liniowca pasażerskiego w tamtych latach Queen Elizabeth II było to w roku 1967. Przez dwa kolejne dziesięciolecia  firma pozostawała w czołówce producentów środków smarnych dla motoryzacji. W 2000 roku firma Burmah-Castrol została przejęta przez BP. Do ważniejszych osiągnięć firmy należy zaliczyć opracowanie smaru dla elementów wyposażenia łazika Curiosity, wysłanego w 2012 roku przez NASA na Marsa. Aktualnie firma dostarcza środki smarne do niemal wszystkich rodzajów pojazdów, a laboratoria są usytuowane w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol współpracuje z wieloma  koncernami samochodowymi np. z VW, Toyota, DAF, Ford, Volvo.

W ofercie koncernu znajduje się szeroka gama olejów, smarów, płynów eksploatacyjnych dla najbardziej wymagających silników. Najbardziej rozpoznawalne linie Castrola to;  EDGE TITANIUM FST™ z metaloorganicznymi polimerami tytanu, który zmienia fizyczne właściwości oleju w  ekstremalnego ciśnienia. Castrol Magnatec, który posiada  technologię Inteligentnych Molekuł, zapewniając ochronę silnika niezależnie od warunków jego pracy od momentu rozruchu i rozgrzewania silnika.  Najnowszą innowacją jest zastosowanie nowego oleju Magnatec Stop-Start, stworzony został do ulicznego ruchu, jazdy w korkach oraz pojazdami wyposażonymi w system Start-Stop. Linia Castrol GTX powstała z myślą o zapobieganiu powstawaniu szkodliwego osadu oraz zapewnieniu silnikowi ochrony i wydłużeniu silnikowi jego żywotności. Dewizą firmy jest hasło; “Castrol -  TO WIĘCEJ NIŻ OLEJ. TO PŁYNNA TECHNOLOGIA”.

W ofercie naszego sklepu z częściami znajduje się ogromna oferta olejów tego popularnego producenta. Staramy się zapewnić duży wybór w konkurencyjnych cenach. Szukaj interesującej cię linii w oknie ”szukaj” (w prawym rogu strony głównej) , wpisując np.  Castrol 10w40 1l  lub w zakładce “produkty uniwersalne”, w pasku zakładek.