Jesteś tutaj:
  1. « Wróc do  Popularni Dostawcy
  2. BOSCH części zamienne do samochodów
, 08.04.2019 08:35:35

BOSCH części zamienne do samochodów

Części do samochodów od producenta Bosch

W 1886 roku Robert Bosch założył firmę o nazwie Warsztat Mechaniki Precyzyjnej I Inżynierii Elektrycznej, był to początek istnienia globalnego przedsiębiorstwa znanego dzisiaj pod nazwą Robert Bosch GmbH.

W archiwum firmy można znaleźć podsumowania najważniejszych wydarzeń sprzed 125 lat. Robert Bosch wraz ze swoim pracownikiem Arnoldem Zähringerem po raz pierwszy wyposażyli w instalację niskonapięciową zapłonu magnetycznego w pojeździe silnikowym. Zastąpili ciężką armaturę lekką i smukłą tulejką która umożliwiła działanie aparatowi zapłonowemu przy dużych prędkościach. W 1898 roku powstało pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo firmy Bosch w Wielkiej Brytanii. Następną ważną datą jest rok 1902 powstanie pierwszego wysokonapięciowego zapłonu ze świecami zapłonowymi Bosch. Na początku 1921 Bosch uzgodnił z firmą Max Eisenmann & Co z Hamburga, że "będzie ona instalowała i wykonywała naprawy instalacji oświetlenia Bosch w Hamburgu." Był to pierwszy działający warsztat Bosch Service. Dziś, na całym świecie działa ponad 15.000 takich warsztatów, znanych pod nazwą Bosch Car Service. W 1927 uruchomiono produkcję 1000 pomp wtryskowych. Pierwsze produkty zostały dostarczone firmie MAN. Na początku kolejnego roku do grupy odbiorców dołączyli inni klienci, a w 1930 roku wielu producentów samochodów ciężarowych w Europie wyposażyło swoje pojazdy i maszyny rolnicze w układy wtryskowe Diesla firmy Bosch. W 1951 roku, na wystawie samochodowej we Frankfurcie zaprezentowano układ wtrysku benzyny w dwusuwowym silniku modelu Gutbrod Superior 600. Dzięki precyzyjnemu dawkowaniu obniżał on zużycie benzyny o ok. 20% i podwyższał moc z 23 do 28 KM. Wprowadzony na rynek w 1997 roku wysokociśnieniowy układ wtryskowy, popularny pod nazwą Common Rail, był kolejnym krokiem milowym firmy Bosch na drodze do samochodów przyjaznych środowisku. Do roku 2010 technologia ta pozwoliła na obniżenie poziomów szkodliwych zanieczyszczeń o ponad 96% w porównaniu do roku 1990. W roku 2000, Bosch powrócił do pomysłu z 1954 roku układu bezpośredniego wtrysku benzyny innowacyjność DI Motronic polegała na "uwarstwieniu mieszanki”, czyli spalaniu chmury mieszanki paliwowo - powietrznej tworzącej się punktowo w miejscu wtrysku, co pozwoliło na obniżenie zużycia paliwa nawet o 10%.

Firma Bosch nadal trwale udoskonala swoje produkty, a także ciągle pracuje nad nowymi technologiami jest to z pewnością jakość, na której  możesz polegać. Przeglądając kategorie części samochodowych w naszym internetowym sklepie motoryzacyjnym, zwróć uwagę na produkty Bosch, wybieraj ogromną różnorodność akumulatorów, filtrów, elementów układu hamulcowego, pasków napędowych, świec żarowych i zapłonowych, żarówek i  wycieraczek.