Jesteś tutaj:
  1. « Wróc do  Poradnik
  2. Audi A4 B5 to jeden z najczęściej spotykanych samochodów na polskich drogach. Tutaj kupisz wahacze i inne części do tego auta
Dominika Pyć, 31.08.2020 06:17:19

Audi A4 B5 to jeden z najczęściej spotykanych samochodów na polskich drogach. Tutaj kupisz wahacze i inne części do tego auta

 

Eksploatacja używanego pojazdu, który ma już swoje lata i setki tysięcy kilometrów przebiegu, nieuchronnie wiąże się z regularnymi wizytami w warsztacie. Poszczególne części się zużywają, a jeżeli będzie się zwlekać z ich wymianą, to zwiększa się prawdopodobieństwo poważniejszych uszkodzeń. Jednocześnie obniża się poziom bezpieczeństwa, co powinno niektórym jeszcze mocniej przemówić do wyobraźni. Takim elementem bez wątpienia są wahacze, kluczowe dla prawidłowej pracy zawieszenia. Model Audi A4 B5 jest pod tym względem szczególnie wymagający.

Układ zawieszenia przyjmuje na siebie znaczne obciążenia. Wahacze trzeba sprawdzić co najmniej 2-3 razy w roku

Niemiecka konstrukcja, której pierwsze wersje wyjechały na drogi już ponad ćwierć wieku temu (we wrześniu 1994 roku), powstawała z myślą o użytkownikach Europy Zachodniej. A tam, jak wiadomo, stan dróg utrzymywał się na zauważalnie lepszym poziomie, niż miało to miejsce u nas. Pierwsze, używane egzemplarze sprowadzone do Polski przechodziły zatem naprawdę trudny test. Rzecz jasna w Audi A4 B5 wahacze ulegają stopniowej degradacji nie tylko przez jazdę po nierównościach, kiedy zawieszenie pracuje najbardziej intensywnie. Ogromne znaczenie ma również styl jazdy preferowany przez kierowcę czy sposób eksploatacji samochodu. Kiedy wahacz wymaga wymiany? Po każdej poważnej stłuczce, a także kiedy pojawią się widoczne pęknięcia, wygięcia oraz postępująca korozja. Stan części należy sprawdzać nie tylko podczas obowiązkowego przeglądu, ale też przy każdej możliwej okazji – na przykład podczas sezonowej wymiany kół.

Jeśli szukasz części do Audi A4 B5, to AutoCraft24.pl jest odpowiednim adresem. Mamy rozbudowany asortyment

Wahacze na granicy wytrzymałości wywołują szereg charakterystycznych objawów, których dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie lekceważyć. Konkrety: kontakt z nierównością w jezdni wywołuje słyszalny stukot zawieszenia, auto zaczyna słabiej reagować na ruchy kierownicą, a przy ruszaniu z miejsca nadwozie zaczyna odczuwalnie szarpać. Jeżeli Twoje Audi A4 B5 zaczyna zachowywać się w taki sposób, nie zwlekaj z wizytą u mechanika... albo samodzielną wymianą wahaczy. Nie jest to najbardziej skomplikowana czynność, ale bez zestawu kluczy i młotka na pewno się nie obejdzie. Rzecz jasna w pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w dopasowane części, które zastąpią zużyte podzespoły. W sklepie AutoCraft24.pl dysponujemy szerokim wachlarzem elementów do wahacza w Audi A4 B5, a także wielu innych modeli i marek samochodów.