Jesteś tutaj:
  1. « Wróc do  Poradnik
  2. Na filtrze oleju nie ma co nadmiernie oszczędzać. Fachowcy AutoCraft tłumaczą, dlaczego zwlekanie z wymianą się nie opłaca
Dominika Pyć, 28.10.2019 08:14:23

Na filtrze oleju nie ma co nadmiernie oszczędzać. Fachowcy AutoCraft tłumaczą, dlaczego zwlekanie z wymianą się nie opłaca

Materiały eksploatacyjne do wszelkiej maści pojazdów mechanicznych z upływem czasu i przebiegiem kolejnych kilometrów ulegają zużyciu. Wtedy nie ma innego wyjścia, jak tylko zdjąć starą część i założyć nową, w idealnym stanie. Niestety pewna część zmotoryzowanych próbuje odwlekać wydatki, co ma fatalne skutki dla stanu technicznego maszyny. W naszej działalności dotyczy to przede wszystkim posiadaczy samochodów osobowych, ale dokładnie takie same prawidłowości obserwujemy w pozostałych kategoriach. Pokażemy to na przykładzie filtrów oleju.

Odkładające się zanieczyszczenia prędzej czy później doprowadzą do poważniejszych uszkodzeń

Układy zasilania i smarowania w samochodzie cechują się prawdziwie misterną konstrukcją. Jakiekolwiek zakłócenia w jego prawidłowym działaniu w istotny sposób wpływają na żywotność zamontowanych w nim skomplikowanych, a co za tym idzie dość drogich elementów. Przypominamy, że w całej tej układance filtr oleju niewątpliwie odgrywa jedną z głównych ról. Dzięki niemu do silnika nie przedostają się żadne zanieczyszczenia, jakie powstają w wyniku pracy całego układu. Tak jednostka napędowa może funkcjonować bez żadnych zakłóceń. Jeśli jednak poziom filtracji spadnie poniżej pewnego poziomu w wyniku zapchania, wtedy silnik zacznie szwankować. Wystarczy regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta (co określony czas lub po przejechaniu pewnej liczby kilometrów) wymieniać stosowne części, aby przez długie lata cieszyć się w pełni sprawnym autem. Zwłaszcza, że zakupy nowych elementów w naszym sklepie są bardzo korzystne dla Klienta.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, który filtr oleju wybrać, poproś konsultantów AutoCraft24.pl o pomoc

Ogromna różnorodność podzespołów stosowanych przez producentów samochodów powoduje, że na rynku motoryzacyjnym jednocześnie obowiązuje mnóstwo rozmaitych standardów. Trudno wymagać od zwykłego kierowcy, żeby wśród tylu możliwości miał pełne, dokładne rozeznanie. Dlatego nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na Twoje wszelkie pytania. Wystarczy kilka podstawowych danych na temat pojazdu, a my błyskawicznie wskażemy które filtry oleju z asortymentu będą pasowały. Najczęściej wystarczy marka pojazdu, model, rok produkcji oraz typ silnika. Ponadto w e-hurtowni AutoCraft24.pl korzystamy z międzynarodowego systemu TecDoc, dzięki któremu jesteśmy w stanie natychmiast znaleźć kompatybilną część do konkretnego auta. Wszystkich zmotoryzowanych, którzy powinni wkrótce wymienić filtr oleju, zapraszamy do zapoznania się oferowanymi produktami. Gwarantujemy ich wysoką jakość!